top of page

Дорога в Угорщину: термали, зоопарк, шопінг

  • Фото автора: Mama travel
    Mama travel
  • 29 жовт. 2021 р.
  • Читати 5 хв

Оновлено: 31 жовт. 2021 р.

Коли повітря пахне осінню, саме час на сімейний вікенд до Угорщини, в невеличке містечко Ньїредьгаза, що за 350 км від Львова, і 80 км від закарпатського пункту пропуску Лужанка-Берегшурани. Ми переконані, що прочитавши наші враження, ви внесете Ньїредьгазу в список міст, де самі захочете побувати! А особливо, якщо у вас є діти.

Одного разу ми вже були у Ньїредьгазі, була зима і для подорожі з дітьми це не зовсім вдалий період, бо погода вносила корективи у плани. Тому ми пообіцяли собі, що повернемось в Ньїредьгазу знову, але вже в теплий сезон, щоб насолодитися відпочинком на повну, адже тут є чудовий термальний комплекс з аквапарком, мега-крутий і один з найбільших в Угорщині зоопарк, музей ремесел і народного побуту просто неба, тут можна спланувати класний шопінг, і можливо, навіть вам пощастить потрапити на завод «Лего».




Тож радимо і вам спланувати незабутній вікенд! Про дорогу, проживання, ціни, розваги і деякі шпаргалки для читачів – читайте далі.


Дорога туди: документи, ковід-ні нюанси, кордон і платна магістраль.


Ми виїжджаємо зі Львова о третій ночі, із розрахунком, що до кордону на Закарпаття їхати автомобілем 4-5 годин нічними гірськими і не дуже добре освітленими дорогами. Квапитись не маємо наміру, але хотілося б о 7 ранку добратись до кордону, аби не втрачати півдня відпустки на ймовірні черги.




До Угорщини можна дістатися 5-ма автомобільними пунктами пропуску. Ми обираємо Лужанка-Берегшурани. По-перше, ми вже його знаємо, бо перетинаємо не вперше, по-друге, досвідчені подорожувальники стверджують, що, до прикладу, на кордоні, що у м.Чоп довші черги, тому ми вирішили не експериментувати.

Їхати вночі вітчизняними дорогами справді не просто. Поза населеними пунктами на водія чекає суцільна темрява, місцями без чіткої розмітки, тож краще не поспішати. Львівські дороги ще більш-менш, а Закарпатські в рази гірші.


Робимо нічну зупинку перед Мукачево, на першій зустрічній АЗС «Маркет», аби випити кави та скористатись туалетом. Кава непогана, а от до туалетної кімнати доводиться йти навпомацки. Двері не зачиняються, смітник переповнений, вода не зливається, словом, в такі миті починаєш більше цінувати сервіс звиклих заправних брендів.Та чи можуть такі дрібниці зіпсувати настрій, коли зібрався з сім’єю відпочивати? Авжеж, ні)




Але! Все ж таки радимо зробити зупинку, трішки далі. Особливо, якщо хочете мати готівкою угорські форинти - за 1 км до пункту пропуску, вздовж дороги працює велизчезна кількість АЗС (до речі, не усі цілодобові). Остання у ряду АЗС ОККО, саме там із 7 ранку працює обмінник валют. Розмінюємо там невелику суму, аби мати на перший період. Курс цілком адекватний, станом на 23.09.2021 рік 10 форинтів =8.70 у гривнях. Щоб було легше орієнтуватись в угорських ціниках і прирівняти їх до гривневих, ми заокруглюємо суму і ділимо тамтешну ціну на 10.



Майже 8 ранку і ми на кордоні. Застаємо перезмінку (з 7 до 8) і, на щастя, не доводиться довго чекати. 10 хвилин у нас займає українська сторона, і ще 2 години угорська. Сама перевірка триває не довго, втім угорські митники рухають чергою поважно, не поспішаючи.



Процес огляду не надто прискіпливий. У багажнику ми веземо 2 валізи і 1 наплічник, якраз його нас і просять вийняти для огляду. Найбільше, що нас бентежить – це кілька канапок - невеличкий перекус, який у нас в торбі, а як відомо, перевіз м’ясних і молочних продуктів заборонений. Чесно, не хотілось би його викинути, бо спланували сніданок десь у спеціально відведеному місці, яких обабіч угорських трас є багато. Але митники їх не помітили і я як мама дуже рада, що мої відбивні не полетіли у смітник.

Запитують куди їдемо, навіщо і на скільки часу. Як і на українському боці, показуємо паспорти, медичні страхівки, зелену карту. Про ковід-сертифікат не запитують, лише на зворотньому боці українські прикордонники попросили пред’явити доказ, що ми вакциновані. Підозрюємо, якщо б у нас не було сертифікатів, довелось би повертатись і робити ПЛР-тест, аби потрапити до дому, або ж довелось би 2 тижні провести на самоізоляції вдома.

Працівники кордону з угорського боку розуміються з туристами ламаною російською, якщо є потреба запитати щось більше, ніж вони розуміють, можна порозумітись аглійською.

Переводимо годинник на угорський час (годину назад) і радо в’їжджаємо на угорську землю!



Проїжджаємо невеличкими населеними пунктами, відразу впадають в очі чистенькі вулиці, затишні приватні будиночки, господарі дбайливо пораються чи не у кожному дворі. Далі нас чекає зупинка у місті Вашарошнамень. Тут на АЗС можна придбати віньєту, що дасть право нашому автомобілю курсувати автобаном.

Також віньєта, або як її називають «е-матриця» доступна для покупців онлайн, але це буде на 3-4 євро дорожче. Ось посилання на ресурс з оплати: https://www.virpay.hu/index.html

Ми вже звикли зупинятись на цій комфортній заправці – діти знають, що тут у маркеті можна купити якогось смаколика, скористатись туалетом і просто порухатись кілька хвилин.


Ціна віньєти для легкового автомобіля на мінімальний термін ( 10 днів) коштує 3 640 форинтів, або майже 11 євро. Нам видають чек про сплату віньєти, отже інформація про наше авто автоматично потрапляє у електронну базу даних. Курсуючи автобаном, камери відеофіксації зчитуватимуть наші номерні знаки і перевірятимуть чи ми сплатили матрицю. Якщо раптом водій не зробив цього і в’їхав на платну магістраль, у нього є 1 година, аби купити віньєту. На шляху можуть також стояти поліцейські, які мають право зупинити машину і попросити пред’явити квитанцію. Штраф за неоплату – 50 євро.



І ще трохи про правила для водіїв, що проїжджають угорськими дорогами:

Ближнє світло є обов’язковим цілий рік, якщо забули ввімкнути і це помітила поліція – штраф 30 євро. Розмовляти по телефону водію під час руху заборонено, штраф 33 євро у місті, за межами – 48 євро, на автомагістралі - 65 євро. Максимальний допустимий рівень алкоголю кермувальника 0,0%. (майте на увазі, що спонтанні рейди поліції на дорозі – звична річ, а штраф становить 500-1000 євро, залежно від дози алкоголю в крові). Обов’язкове обладнання: аптечка, знак аварійної зупинки, світловідбивальні жилети. Якщо перевозите дітей зростом до 150 см – дитяче крісло або бустер обов’язкове, інакше штраф 150 євро. За непристібнуті ремені безпеки штраф від 50 євро. Також бажано мати набір запасних автолапм, принаймні для автомобілів з угорською реєстрацією це правило обов’язкове.


Дістатися до міста Ньїредьгаза можна і безплатними шляхами, втім потрібно чітко визначити, чим ви все таки готові пожертвувати –11 євро чи часом. Адже доволена швидкість на якісній платній дорозі 130 км, немає світлофорів, пішохідних переходів, населених пунктів, на відміну від об’їздних шляхів.

Ми звертаємо на автобан і з відчуттям володарів траси тиснемо на газ. Помічаємо, що кожні 2 км на трасі встановлені таксофони. У випадку надзвичайної ситуації, аварії можна викликати будь-яку оперативну службу.

Платна магістраль має чимало з’їздів, облаштованих місць відпочинку із туалетом, душем, столиками, лавками та паркуванням. Все це безкоштовний сервіс, втім відсутність оплати ніяк не позначається на бездоганній чистоті цих локацій. Ми робимо ще одну зупинку, аби поснідати перекусом, що веземо зі Львова. Поруч помічаємо ще кілька автмообілів наших земляків.


Ще буквально півгодини і ми у місті призначення! Чому Ньїредьгазу можна вважати містом для сімейного відпочинку, скільки коштують найпопулярніші розваги - термальний комплекс, зоопарк, ціни у ТРЦ, музей Лего та багато іншого, а де краще поселитися і на що варто звернути увагу – читайте наш наступний блог: https://valizafamily.wixsite.com/valizafamily/post/%D1%85%D0%BE%D1%87%D0%B5%D1%82%D0%B5-%D1%80%D0%BE%D0%B7%D0%B2%D0%B0%D0%B6%D0%B8%D1%82%D0%B8-%D1%81%D1%96%D0%BC-%D1%8E-%D0%B2%D0%B0%D0%BC-%D1%83-%D0%BD%D1%8C%D1%97%D1%80%D0%B5%D0%B4%D1%8C%D0%B3%D0%B0%D0%B7%D1%83?fbclid=IwAR2hsSddDKJ2oFpd9dcWYi-f6KC1GrdHwNBSu5mLcJ1knqPtfjLhogEPFBM

























Comments


Post: Blog2_Post

+380665496788

Subscribe Form

Thanks for submitting!

©2019 by VALIZA family. Proudly created with Wix.com

bottom of page