ХАЙДУСОБОСЛО: 400 КІЛОМЕТРІВ ВІД ЛЬВОВА І ВИ В РАЮ ДЛЯ КУПАННЯ!
- Mama travel
- 4 трав. 2021 р.
- Читати 7 хв
Сімейна поїздка на вікенд в Угорщину: термали, зоопарк і багато вражень.



У цьому блозі ми розповімо про відпочинок у 2017 році в маленькому курортному містечку Хайдусобосло (Угорщина).
Ми подорожували до Угорщини власним автомобілем, обравши пункт пропуску «Лужанка-Берегшурань» (через м.Берегове).

Перетин кордону ТУДИ зайняв 3 години, інтервал пропуску між автомобілями складав приблизно 5 хв. але траплялись паузи у роботі митників і ми, як і уся чемна черга, чекали. До речі, ніхто не намагався влізти без черги, продати місце і т.д., що для нас, мешканців прикордонного Львова, є знайомим та болючим явищем)) . Смітники, безкоштовні туалети на кордоні є, тому час очікування не був виснажливим.
Заправлялись на українській стороні, перед кордоном є низка АЗС. Різниця у вартості бензину в Україні та Угорщині складає 10 грн за літр на нашу користь, тож повний бак і без проблем добираємось до бальнеологічного курорту Хайдусобосло, що за 150 км від кордону, і пального вистачає, аби повернутись до дому.
Дорога до Хайдусобосло лежить через автобан (60 км), тому водій повинен мати віньєтку (матрицю) і це правило контролюють дорожні служби. Не факт, що саме вас зупинять, але штрафи в Угорщині чималі і це факт. Ми придбали її на АЗС з угорського боку (заправка працює з 7 ранку за нашим часом), в містечку Вашарошнамень, що є третім населеним пунктом після кордону. Вартість нашої віньєтки 10 євро, і вона дає право кататись платними дорогами 7 днів. Розрахунок може бути у форинтах або євро.

До речі, щодо угорських грошей: у Львові лише в ЕксімБАНКу можна купити форинти. Якщо на час поїздки у цьому банку не виявиться угорської валюти, то обміняти гроші можна у селі Лужанка на заправці ОККО, що за кількасот метрів до кордону. Курс приблизно однаковий всюди: 100 форинтів=10 грн. Офіційно розраховувались форинтами, та деякі послуги (як оплата за житло наприклад) можна здійснювати у євро або доларах. Щоб орієнтуватись у розрахунках: ділимо ціну у форинтах на 10 і порівнюємо життя в Угорщині із українським.
(у містечку Вашарошнамень проїжджаємо три супермаркети: Теско, Спар, Пенні Маркет. Працюють з 6 ранку до 20-22 год)
Розмітка, освітлення, попереджувальні знаки – все це на угорських дорогах є.. але угорською мовою) і хоч ми ретельно виписали із карти населені пункти шляхом до курорту, напис на знаку «Дебрецен єжик» і «Дебрецин йожик» зі стрілками в протилежні боки застав нас зненацька.. Але будемо вважати зайві 35 км частиною нашої пригоди)

Автобан потішив дозволеною швидкістю у 130 км. Із невеличкими інтервалами на трасі встановлені телефони для виклику екстренних служб та облаштовані місця для відпочинку туристів зі стоянками, столиками, безкоштовними туалетами та водою. Ми, трішки втомлені, скористались цією опцією.


До Хайдусобосло рукою подати, але, проїжджаючи повз Дебрецен (друге місто за кількістю населення після Будапешту), ми не могли не зупинитись.І за останні 4 роки побували у цьому місці двічі. У Дебрецені також є термали, аквапарк, парк розваг «Великий ліс» (всі ці об’єкти розташовані поруч один з одним), та ми встигли трішки побачити міста, побувати у зоопарку і стадіоні «Надьєрдей».



Сімейний квиток 2 дорослих+2дітей у зоопарк Дебрецена коштує 6100 форинтів (610 грн).




На вході розташована карта, щоб туристи могли обрати свій маршрут. Територія чимала, у густому тінистому парку, тварини доглянуті, запах відсутній. Є невеличкі кав’ярні із дитячим меню. Ціни, як у місцях, де зазвичай дітям не відмовляють. Два морозива = 1000 форинтів (100 грн).


Приємно вразили умови проживання мешканців зоопарку – клітки практично відсутні. Тварини мають величезні володіння, схожі із ландшафтом до природніх умов: із водоспадами, пагорбами, потічками, печерами і т.д. Особливо небезпечних звірів відділяє від людей скло та скажімо жирафу чи зебру можна без проблем погодувати з руки.
У ціну квитка входить відвідування терраріума.


Апартаменти у Дебрецені нам дуже сподобались. Ось посилання: https://www.booking.com/hotel/hu/belle-casa-24.uk.html?aid=397594;label=gog235jc-1DCAEoggI46AdIKVgDaOkBiAEBmAEpuAEGyAEM2AED6AEB-AECiAIBqAIDuALsnMWEBsACAdICJDMzNTVjNWZlLWFlNDQtNDQzZC1iZmU2LWFkZGNhYzU4MDQzYdgCBOACAQ;sid=0c0364e8b39657b14044b9600f2a99d6;srpvid=e9cd61376bda008c&
Ще 20 км і «Хола, Хайду!» сонце, хвилі, бульбашки, бегемоти, слони і черепашки. А ще – тонни морозива та солодощів.
Але спершу про ціни.
ХАЙДУСОБОСЛО – дорожче чи дешевше, ніж в Україні?
Хайдусобосло – за територією та населенням це містечко можна порівняти із Городком, що за кілька кілометрів від Львова. Та це, мабуть, єдині спільні ознаки..
Найбільшою відмінністю є те, що чистота, порядок, бездоганний благоустрій не є показовми (як у нас –в центрі для туристів), а реальними.




Невеличке затишне містечко, за вечір-другий можна оглянути практично усе. Парковки платні у місті, всюди стоять паркомати (100-150 грн за день). Хоча є місця, де й безкоштовно. (наприклад поблизу аеропорту). Всюди по місту є велопарковки, багато краників-фонтанів із питною водою, що для наших дітей було частиною атракції)) а ми пригадали, що колись давно таке було й у Львові..

У центрі зосереджені великі 4-5* готелі, на околицях - котеджі, практично кожен здає апартаменти для туристів і обрати собі їх можна на сайті Букінг, що ми й зробили. Цікавим є те, що господарі будиночків зовсім не змагаються помпезністю та багатством своїх обійсть. Особнячки прості та водночас яскраво індивідуальні, кожна будівля тоне у зелені та квітах. Затишок та комфорт – це головні цінності, які сповідують власники.





Центральна площа міста засіяна сувенірним крамом (горнятко із Мессі - для футболіста, а мамі у колекцію нову кухонну рукавичку)) лунапарками (виграли 2 спінера!)) , розвагами, красивими магазинами та кав’ярнями.






Ну просто як набережна, от тільки шуму моря не вистачає)) Та за 5-7 хв у апартаментах на вузеньких вуличках мирно сплять ті, хто любить тишу.
Ми обрали апартаменти на вул. Ловаш. 5 хв до термалів і 7 хв до центру.

Поруч пекарні, кафе та маркети. Доброзичливі господарі та бездоганне облаштування, що тільки людина може потребувати у помешканні. До речі, про спілкування! Молоде покоління угорців трохи спілкується англійською (переважно це каси термалів). Старше її зовсім не знає, зате розмовляє польською (це супермаркети, або господарі помешкань). Дехто розуміє німецьку. Російська – НІ, Українська –НІ. Лише в двох місцях ми бачили меню із російським перекладом. Але наших посередніх знань англійської, німецької та польської вистачило для того, щоб порозумітися у всіх місцях. У п’ ятницю з обіду працює ринок з домашньою продукцією.

МАГАЗИНИ: у Хайдусобосло є багато міні- та супермаркетів. Найпопулярніші мережі Спар, Пенні маркет, Теско, Куп. Ціни дещо вищі, ніж в Україні, в середньому 30-50 грн різниці.



Поїсти у кафе сім’я із 4 осіб може за 350-450 грн. Це стандартний повноцінний обід. Все індивідуально і залежить від закладу та захцянок.


Зауважу, що магазини та пекарні у Хайдусобосло починають роботу дуже рано:о 5-6 годині. Відповідно в 20 годині (рідше 22.00-у центрі) зачиняються. Тому під час вечірньої прогулянки закупитись не вдасться)
МОРОЗИВО: Це особливий пункт для частини нашої сім’ї))


Раджу спробувати місцеве «айс енд гоу»: за виглядом наче подроблений пінопласт із різними смаками. Є на вагу і фасований. 40, 50 І 60 ГРН. Цей вид у рейтингу наших пожирачів морозива зайняв перше місце. ) Багато крамниць із морозивом кульками, ціною у 25 грн за кульку.
А тепер про те, заради чого ми сюди їхали: термальні басейни Хайдусобосло.

Одразу внесу ясність у структуру: Хайдусобосло це: 1. Термальні басейни просто неба. 2. Аквапарк просто неба. 3. Аквапалац під дахом. Все це – три окремі атракції і мають вони свої ціни.
Працюють зони з 8 -18.30 і квитки продають виключно на цілий день. Хочете побути там півдня чи годину – заплатіть за цілий день. Є нюанс: щоб потрапити в аквапарк (сімейний квиток 2*2 = 1000 грн), вам треба заплатити спочатку за вхід у термали (сімейний квиток 2*2= 880 грн) , оскільки аквапарк є частиною великої зони термалів, площею !!30 га. Аквапарк беруть ті, у кого є малі діти (велика зона дитячих гірок та басейнів) або екстремали (божевільні гірки для таких самих людей))) . Якщо ви просто хочете поплавати, позасмагати, погуляти – тоді це можна спокійно зробити у зоні термалів. (перевіряйте актуальність цін перед поїздкою на офіційному сайті комплексу: )
https://www.hungarospa.hu/ua/
Аквапалац (спа, басейни, гірки під дахом) має окремий незалежний вхід (сімейний квиток 2*2= 980 грн)
Ціни у будні та вихідні мають різницю приблизно у 100 грн. На касі вам запропонують прайс із різними варіаціями (за складом групи, віком, пенсійним, студентським і т.д.)
Англійською, німецькою, польською, угорською. Залежно від зміни касира (молода дівчина та старша пані) ви зможете порозумітися усно англійською або польською мовами.



Окремо 100 грн коштує кабінка для зберіганння власних речей. За геометрією нагадує сільський туалет))) , усередині гачки та лавочка. Варто взяти 1 кабіну на сім’ю, щоб скласти туди все необхідне. Ключ від кабіни вам дасть дівчинка , що чергує поруч і попросить заставу 500 форинтів. Повертається сума після повернення ключа. Лежаки на території також платні. Але вони потрібні лише тим, хто лежить «пляцком» на одному місці. Ми беззупинно ходили, гуляли, змінювали басейни та розваги, пригощались у кафе і носити за собою лежак було безглуздо. Тим більше, що відпочивальники можуть розміститись де завгодно: на траві, на плитці, під басейном, на власних ковричках, лавочках, піску. ВСЕ ДОЗВОЛЕНО, ЧИСТО І ЗРУЧНО! На території є безкоштовні туалети, гачки для рушничків, душ із теплою водою, краники із безкоштовною питною водою.



Зона термалів - це десятки басейнів (гарячих та холодних, лікувальних та звичайних, пляж із середземноморською водою, різних глибин, із джакузі, бульбашками, фонтанами та хвилями). На останньому зупинюся докладніше.
Раз у годину в одному із басейнів вмикають хвилі, що нагадують шторм у морі. У воду за дзвіночком збігаються з різних сторін і стрибають 5 хв. Це загальне божевілля, якого чекають щогодини, дорослі пищать, наче діти, гудуть, як паровози, коли хвилі вимикають. Через ці хвилі наші діти відмовились їхати у інші термали..
Гарячі басейни із йодованою водою – володіння пенсіонерів). Бабусі та дідусі гріють кості та дихають лікувальним повітрям. Але і нам не нудилось. Щоранку в 10.30 приходить красуня і робить півгодинну зарядку із відвідувачами басейнів. Дорослі стають з лежаків, перестають плавати, діти кидають м’ячики, вмикають сучасні хіти на повну і всі булькають у воду! РОБИМО РАНКОВУ ЛІКУВАЛЬНУ ГІМНАСТИКУ У ВОДІ!
Щоб розважити туристів, на березі басейнів час від часу виходять танцюристи і задоволені туристи підтанцьовують у воді) це гарне видовище!





Відпочити від води, пообідати можна у кафе, бістро, яких у зоні термалів не злічити: піцерії, пекарні, винні лавки, запах просто скликає всіх і ближче до обіду збираються черги голодних відпочивальників. Дехто розстеляється на ковричках на траві, приносити з собою їжу дозволяється, тому без проблем можна влаштувати самостійний пікнік. Продають в кафе алкоголь. Втім жодного разу ми не зустріли п’яних, галасливих, неадекватних людей.
Ще одна важлива і дуже корисна штучка: водонепроникні гаманці на шию для зберігання грошей. Ціна 30 грн. Зважаючи на величезну територію термалів, повертатись до гаманця у кабіні – незручно. Тому з ними плавають, ходять на пиво та морозиво. Перевірено – не промокає!)))













Як підсумок: проведених 3 дні у термалах та аквапарку – принесли нам море, ні - ОКЕАН задоволення, вражень, емоцій та сили. Про витрачений нами бюджет не писатиму, бо все це індивідуальне) але скажу напевне: за 100-150 у о на людину в Хайусобосло можна провести розкішні 4 дні!!! Термал Хайду –це чудове місце, куди хочеться повернутися!
Comments