Чи варто відпочивати на Шацькому курорті?
- Mama travel
- 12 лип. 2021 р.
- Читати 6 хв
Найчастіше про Шацький курорт ми чуємо таке:
*Там постійно дощ, не варто їхати!
*Навіщо вам Шацькі озера, там багато комарів!
* Шацьк – це невиправдано дорогий курорт на Волині!
Ви теж так вважаєте? Якщо лише збираєтесь у Шацьк і шукаєте правдиву інформацію про цей курорт, пропонуємо прочитати нашу розповідь про те, як ми відпочили на озері Світязь, влітку- 2021.

Ми відпочивали у Шацьку кілька років поспіль і після 5-ти років паузи вирішили навідатись знову та подивитись, чи не проспав раптом цей курорт епоху розвитку цивілізації і чи змінилось там щось за п’ять років нашої відсутності.

Почнемо із поширеної фрази: «у Шацьку все дорого»!
Ми були готовими до того, що на курортах не буває дешево і, впринципі, не полювали за халявою, розуміючи, що дешевий сир буває лише в мишоловці. Та й було б дивно сподіватися, що пляшка пива у місцях скупчень туристів буде коштувати дешевше, ніж в якомусь АТБ ЧИ «Рукавичці»десь у спальному районі Львова… Погодьтесь, завищені ціни це тенденція усіх без винятку курортів, а не лише Шацька. Для тих, кого жодні ціни не стримують, на набережній є безліч кафе та магазинів із націнкою у 300-500%.
А якщо ви відпочивальники з досвідом, або звикли мудро розпоряджатись бюджетом, тоді, прогулюючись містом ввечері, ви напевно вивчите місцеві закавулки, околиці, а разом з цим і асортимент магазинів, ціни у кафе, що працюють поруч і подалі, поспілкуєтесь з місцевими, оберете фаворитів серед різних торгових точок і тоді ваші витрати будуть максимально правильними, на скільки це можливо на курорті. Про ціни на конкретні продукти читайте далі у тексті. Але давайте про все по-порядку.


Шлях зі Львова до Шацька - це трохи більше 200 км. Дорога не ідеальна, але їхати можна. Доведеться минути дві погані ділянки: у Львівській області від Червонограда до с.Острів. Там, скільки себе пам’ятаємо, ніколи не було нормальної дороги - суцільна трясня і ями. Майже нічим не відрізняється проблемна ділянка у Волинській області, від с.Верба до Любомля. Це засмучує.
А чим ближче до Шацька, тим кращі дороги - , аж до Світязя і трохи за ним. Подбали також на курорті про велодоріжки, і навіть там, де раніше була насипна ділянка – пролягли тротуари і лавочки. Це приємно вразило.
Та розслаблятись ще рано. На в’їзді до Шацька вашу автівку можуть зупинити працівники Шацького національного парку. Будьте готовими, що вам скажуть заплатити екологічний збір. Що це і чи потрібно це сплачувати? Цей екологічний збір допомагає утримувати природній заповідник у доглянутому стані. Але оплата є виключно добровільною, про що працівники замовчують. Також вашу оплату повинен підтвердити чек, про що працівники часом «забувають», тому вимагайте його, аби збір використали за призначенням. І ще один нюанс – насправді вашу машину має право зупинити примусово лише працівник поліції і аж ніяк не екологічний інспектор. Тому, по-суті, оці махання паличкою працівників національного парку та вимога зупинки є по за межами закону. Ось так закінчилась наша зустріч із цією службою.
Чи висохло озеро Світязь?
Озеро Світязь – найбільшеу групі Шацьких озер. Ще нещодавно користувачів інтернету шокували фото та інформація про те, що через екологічні зміни унікальне на весь світ срібне озеро Світязь висихає, вода буквально відійшла на 50 метрів від берега і висихає швидше, ніж прибуває нова. Насправді зараз ситуація стабілізувалася і ми надзвичайно щасливі, що маємо можливість побачити озеро у такому стані, яким воно було ще 5 років тому.
Нині набережна Світязя нагадала нам морські курорти із кафе, ресторанчиками на береговій лінії, розвагами для дітей та дорослих (батутами, тиром, сувенірами), лунапарком та безліччю мобільних крамничок із морозивом, ватою, кавою, пивом та всіма можливими наїдками та напоями.
Звісно, вітчизняні курорти були б неповноцінними, якби не десятки місцевих із пропозицією креветок, кукурудзи, булочок і пончиків, трубочок зі згущонкою. 25-40 грн за пиріжок. 40 грн за качан вареної кукурудзи на початку липня – ось такий бізнес у місцевих.
Пляж на Світязі.
Пляжна частина Світязя доволі широка і це забезпечує свободу у розташуванні відпочивальникам. Пригадуючи стару добру Затоку чи Залізний Порт на півдні України, де засмагаючи, голова впиралась у чужі ноги, ми оцінили цю перевагу простору на Світязі. Акуратно скошена травичка, чиста, прибрана берегова смуга, парасольки та лавочки для тих, хто хоче відпочити безкоштовно, а також платні лежаки – передбачено усе, за що велике дякуємо!
Про воду Світязя знають практично усі. Це кришталево прозора вода з високим вмістом срібла та гліцерину, що робить її унікальною. Мілина – чудовий варіант для сімей з маленькими дітьми, щоб дістатись до глибини, де дорослій людині по груди, треба пройти ледь не до середини озера, а це практично 5 хвилин (ми підрахували:-))
Чим ще зайнятись на Світязі?
Ми розуміємо, що не усі люблять пектись на пляжі цілий день, наша сім’я також не з тої категорії відпочивальників, тому розповімо про кілька варіантів розваг. На самому пляжі, до речі, є катамарани (100 грн за 30 хв) та можливість поплисти на острів на яхті (250 грн з людини).
Для шанувальників гастрономічних турів – є 2 ринки, де місцеві продають усіляку рибу: таранку, копчену, печену, вялену - очі розбігаються. Локацій із пивом також достатньо – заводське, крафтове, відоме і авторське, - це якраз те місце, де пиво-раки-таранка чудово заходить під захід сонця у дружній компанії.)) Спектр цін різноманітний – найменшого бичка можна взяти за 5 грн, але там і смаку не відчуєш, тому радимо ті, що від 30 грн.
Лящ, окунь, плотва (від 35 грн, щука, вугор (400-700 грн), раки (350-450 грн кг) і все, що лише можна забагнути.
Зрештою, якщо ви рибалки, то Шацькі озера якраз те місце, де можна порибалити. Наші ранки саме починалися о 6.00 із вилову риби на різних озерах. У багатьох із них є побудовані рибацькі пірси, також у місцевих рибаків за 100 грн можна взяти на прокат човна і поплисти ближче до очерету у пошуках кльову.
Ще на курорті є прокат велосипедів та електросамокатів. Тому ввечері, коли спаде спека, можна прокататись з друзями чи сім'єю.

Лунапарк закликає музикою та атракціонами від 5 до 100 грн.

Якщо ви із тих, хто любить багато ходити, поруч багато лісів, де можна пошукати чорницю, гриби або просто зустріти захід сонця.
Знаємо, що трохи ближче до кордону є лазанка, також пропонують прогулянку на квадроциклах, втім ми так і не скористалися цими пропозиціями.


Трохи далі за селом Світязь розташувався кемпінг. Якщо ви з тих, хто любить жити у палатках, ціни у кемпінгу біля Світязя дуже демократичні: 70 грн у добу за авто+палатку. Але майте на увазі, до повноцінного європейського кемпінгу нам ще треба рости і розвиватися. Щоб зарядити мобілку, доведеться шукати найближчий магазин і просити про цю послугу в продавця..
Де жили ми і які, загалом, ціни на житло на Світязі.
Село Світязь – це багато вуличок із приватними апартаментами із оголошеннями на парканах про вільні місця для туристів. Таке враження, що тут у кожній хаті якщо не поселяють туристів, то печуть булочки, щоб продати їх на пляжі або ловлять рибу, аби продати туристам таранку.А ще тут є кілька приватних баз та окремих котеджів готельного типу.Приємно вражає ставлення господарів до порядку , загалом село доволі естетичне, затишне і доглянуте: багато квітів, зелених алей, альтанки та затишні дворики.
Ми оселились у одному з котеджів комплексу «Flower street» .
Трохи далі по тексту – про цей чудовий варіант для сімейного відпочинку, та перш ніж ми забронювали це місце, нам довелось напередодні поспілкуватися із різними господарями різних баз та апартаментів і зробити моніторинг цін. Висновок після телефонних розмов з власниками житла: на Шацькому курорті не завжди ціна ходить за руку із якісним сервісом. Не важливо скільки ви заплатили за добу – 500 чи 1500 чи навіть 2500 грн, сприймати за замовчуванням багато очевидних пунктів сервісу – небезпечно. Інакше зіпсуєте собі вілпустку. Слід обов'язково перепитувати про наявність елементарних речей: чи є фен, рушники, чайник, вай-фай, посуд… Тут дешеві апараменти можуть мати все необхідне, а у дорогих котеджах можуть не запропонувати елементарного. Це – лотерея. Господарі одних апартаментів та котеджів нас запевняли, що провести інтернет до села не можливо, у той же час інші власники житла без проблем могли запропонувати усі блага цивілізації. Але ми вже адаптувались до особливостей вітчизняного відпочинку, із маленькою ремаркою: якщо витрачаємо за ночівлю суму, що = відпочинку десь у Греції, Тереччині чи Болгарії, неодмінно "вмикаємо" прискіпливість до забезпечення комфорту .
Наш будиночок –чудова знахідка для сімей з дітьми.
Котедж «Тоскана» від «FLOWER STREET», де ми оселились, це 2 поверховий будиночок у гущі зелені, за 10 хв пішки до пляжу. Особлива перевага цього житла – повна ізоляція від сусідів і відчуття, що ти живеш не в селі, де нещадно палить пекуче сонце, а в густозеленому парку. На окрему подяку заслуговує уважність господині до деталей, які формують оце чарівне слово «комфорт».
Двоповерховий будиночок складається із двох спалень, 2санвузлів, великої повністю обладнаною кухні-студії, балконом, звідки рукою дістати до спілої черешні.
А ще котедж "Тоскана" має власну зону барбекю, що нагадує затишний італійський закавулок. Це унікальне місце і для того, щоб усамітнитись у робочому процесі з ноутбуком, або щоб випити вина з друзями чи приготувати шашлик увечері.
Цей будинок вміщує компанію із 2 сімей (7 спальних місць) і коштує 2660 грн за добу.
Загалом відпочинок на Шацькому курорті приніс багато позитивних вражень. Три години від Львова і ти вже купаєшся у чистій водичці, засмагаєш на пляжах, рибалиш, насолоджуєшся лісовою природою і відновлюєш сили. Атмосфера насправді сприяє цьому. Курорт змінюється, стають сучаснішими і цивілізованішими. І туристи це неодмінно оцінять!

Чесно кажучи, якщо ви їдете за відпочинком, відновленням сил, а не суто на пляж, тоді дощ – також не аргумент, щоб відмовитись від поїздки. Адже навіть у цей період завжди можна знайти заняття:
Наліпити вареників із місцевої чорниці

Пофотографувати природу з крапельками або нічну красу курорту
Порибалити на місцевих озерах

Пограти настільну гру з друзями під келих вина

( і цей список можна продовжувати, було б бажання:-))
І на останок, порада тим, хто боїться комарів. Саме наш досвід відпочинку у Шацьку дає право стверджувати, що їх там не більше, ніж на інших курортах! Щоб убезпечитись від укусів, на ніч ми ставимо фумігатор і спимо спокійно. Тому, друзі, відкидайте стереотипи і сміливо плануйте відпочинок у Шацьку!
Comments