Чому в Туреччині до кави подають воду?
- Mama travel
- 20 груд. 2019 р.
- Читати 3 хв
Оновлено: 26 квіт. 2021 р.
Туреччина. Мініатюрні філіжанки відчутно гіркої кави...Робиш 2 ковтка і її нема. Ось така вона, славнозвісна кава по-турецьки. Турки зберігають кавову традицію, але не зациклюються на ній. Активно підхопивши европейську хвилю, на кожному кроці вони продають американо, фрапе, лате і т.д. Та все ж, бути в Туреччині і не спробувати кави по-турецьки, це велика помилка. То ж якщо ви захочете випити їхньої, традиційної кави, вам подадуть її зі склянкою води. Навіщо? Турки по-особливому підходять до ритуалу споживання кави. Перед кожним ковтком кави рекомендують зробити ковток води, щоб ваші рецептори очистились від гіркоти і кожен ковток був яскравим, а смак насиченим. Також кава має вплив на тиск, а вода розбавляє цей процес. І, зрештою, як красиво виглядає ця подача.. Ціна кави влітку 2019р. 4 ліри. (16 грн) Неймовірно, адже у цей час у центрі Львова ми платимо за каву 40-60 грн. До речі, ми помітили, що турки більше полюбляють свіжозаварений чай, а не каву. П'ють його у скляночках з тонкою талією - армудах. Турки п'ють багато чаю.
Ми зупинились у місті Чаннакале, у зручному, сучасному готелі в центрі Чаннакале https://www.booking.com/hotel/tr/the-city-residence , на даху якого розташований ресторан. Тут на сніданок - також чай і багато інших смаколиків. А кавою пригощались у кав"ярнях міста, зокрема у ТЦ 17 Burda AVM/ Про цей ТЦ у наступному пості.


Туреччина автомобілем!
І все таки Туреччина "не шліфована" у сотні разів цікавіша, ніж така вилизана, підготовлена для туриста. Особливо її Азійська частина. Їдучи у цю країну, нам хотілось відчути справжній колорит, традиції, побачити побут. І власне ті найпопулярніші міста, як безперервно і приймають туристів, гублять свою ідентичність, стаючи однаково кольоровими і метушливими, Саме через це ми обирали місце, де б збереглась душа, місцева мелодія і оригінальний ритм життя. Якщо ви шукаєте того ж, що ми - обирайте правильні місця. а друга порада: перш ніж махнути у будь -яку країну за враженнями, подумайте двічі - яким транспортом. Літак доставить вас за мінімальний термін, але обмежить пересування на місці відпочинку. Варіант - взяти машину на прокат і поїздити, подивитись на усю красу. Якщо ви із тих, пасивних туристів, тоді авіапереліт це дійсно ваша фішка. Ми любимо подорожувати автомобілем, розприділяючи відстань, зупинки і плани так, щоб побачити багато і залежити виключно від особистих потреб та настроїв.
Отже для відпочинку ми обрали Турецьке місто Чанаккале. До нього можна потрапити, перепливши паромом через протоку Дарданелли, з Європи в Азію. Це невеличке, яскраве, цікаве, насичене і колоритне містечко, поруч із Мармуровим морем. (найменшим у світі). Ну чого лише вартий Троянський кінь у центрі Чанаккале!!! Так, це той самий кінь із голлівудського фільму "Троя", якого подарували містові після зйомок, із якого виходив Бред Піт. 😍 Це точна копія троянського коня у реальних розмірах! 20 км від Чанаккале - частково відновлене стародавнє місто Троя. Тільки вештаючись вуличками можна побачити і оцінити.. А чого варта унікальна релігійна традиція місцевих, яка створює справжній переполох у туристів, які тут вперше))) Щодня, у 5.20 ранку на ціле місто, у кожній вулиці, у кожне вікно, на ВСЮ ГУЧНІСТЬ звучить заклик до молитви! І так кілька разів у день, востаннє перед 24.00! Ні будильника не потрібно, і місцеві навіть гарно орієнтуються у часі, за цими чіткими у графіку закликами йти до мечеті. і нікому, чуєте - НІКОМУ!! це не заважає спати, жити..
Паркуються турки так, що ми, українці, а особливо львів'яни, маємо купу місця за їхніми мірками! Там для таких як ми, є спеціальні паркувальники, яким віддаєш ключі від машини і вони в'їжджають у дірку для миші!))) На паркувальних зонах суцільний тетріс із машин. Щоб виїхати одному авто, паркувальник повинен переставити кільканадцять інших. Це реально мистецтво паркування! Ці і багато інших сокровенних традицій, цікавого побуту, колоритної архітектури, узбережжя протоки Дарданелли, через яку, (наче наші автобуси чи фури), перепливають пасажирські і вантажні кораблі. А ще здивувала їх шана і повага до національного прапора. З вікон будинків, з балконів офісів, з машин, з кораблів, з вітрин магазинів - всюди визирає турецький стяг. Відчувається, як турки пишаються своїм, національним. А про факт війни турків з росіянами за протоку буквально кричать епізоди у скульптурах, пам'ятниках, написах. Біля порта побудований цілий комплекс, що передає фрагмент війни, там солдати у людський зріст!! Озброєні бетонні бійці - поранені, мертві, націлені на постріл. Моторошне видовище.. Але турки горді, що їм вдалось відвоювати від загарбника цю територію. От би нам так відобразити наших кіборгів... Заради цього варто мандрувати. І не побачите ви такої Туреччини з літака...






p/s: Не просіть у турків чек. Вони принесуть вам чай)))



Comments